Dlaczego warto moczyć przed spożyciem orzechy i nasiona?
Niedawno zaczęłam moczyć orzechy, bo nigdy nie uważałam, że jest to konieczne! I w końcu mogę je normalnie jeść i nie martwić się bólem brzucha! Mam nadzieję, że zebrane przeze mnie materiały również okażą się przydatne. Otóż dlaczego moczyć orzechy i nasiona?Te naturalne produkty są bardzo cenne dla naszego organizmu (zawierają cenne nienasycone kwasy tłuszczowe (orzechy), witaminy, błonnik, minerały) stworzone przez naturę, aby przetrwać w ekstremalnych warunkach. Te naturalne mechanizmy obronne obejmują inhibitory enzymów (enzymy trzustkowe) i substancje toksyczne.











